Kdo jsme a s kým se tu setkáte

Vydáno dne 18. 01. 2015 (10159 přečtení)

O naší ambulanci

Složením dvou slov vznikl název našeho zařízení pro potřeby tohoto webu - totiž PsychoMost. Název se dá vykládat dvěma způsoby: jednak jako centrum psychologické péče (zejména) v oblasti klinické psychologie v severočeském městě Most, kde sídlíme. Současně jde o jakousi metaforu - pomáháme svým klientům či pacientům obnovit kvalitní "most", po kterém budou moci bez obav znovu kráčet při svojí pouti za ostatními lidmi.

Jsme centrem klinické a dopravní psychologie. Samotné studium psychologie nestačí k práci ani ve zdravotnictví, ani v dopravní psychologii. Kliničtí psychologové proto po absolvování vysoké školy procházejí nejméně pětiletou přípravou zakončenou atestací (obdobně jako lékaři) a dalšími specializovanými zkouškami a výcviky. Bez nich by ani nezískali smlouvu se zdravotními pojišťovnami. U nás se setkáte pouze s psychology s atestací nebo s psychology, které na našem pracovišti k atestaci odborně připravujeme. Rovněž dopravní psychologie předpokládá další specializační studium.
 

S kým se tu setkáte?

 

MUDr. PhDr. Luděk Dvořák

Vedoucí klinický psycholog, psychiatr, školitel, supervizor: Absolvoval LF UK v Praze, pracoval jako psychiatr a z tohoto oboru též atestoval. Současně vystudoval i jednooborovou psychologii na FF UK v Praze, kde také složil doktorát z klinické psychologie. Atestoval z klinické psychologie a získal funkční specializaci v systematické psychoterapii (IPVZ). Je registrován na MZ ČR a vykonává zdravotnické povolání bez odborného dohledu a pracuje jako školitel klinických psychologů v předatestační přípravě. Má výcvik pro supervizory terapeutů (ČIS).

Má ukončený výcvik v ericksonovské hypnóze (Dalet), v Sand Tray Therapy (u Madeleine De Little, British Columbia), v Modelu růstu Virginie Satirové (IVS ČR), v rodinné a párové terapii STAR-TR (IVS SR Bratislava) a dále se vzdělává v psychoanalytické psychoterapii (skupinová sekce ČSPAP).

Je členem Asociace dopravních psychologů (ADP), absolvoval dvouletý postgraduální výcvik v dopravní psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a kromě neuropsychologických vyšetření provádí též dopravně psychologická vyšetření důlních profesí a řidičů, pro která získal akreditaci od Ministerstva dopravy (viz seznam udělených akreditací na stránkách MD).

 


Související články:
Kontakt (18.01.2015)
Organizace, se kterými spolupracujeme (18.01.2015)
Čím se zabýváme? (18.01.2015)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek
Created in phpRS - by maxihaf & marty © 2008.