Čím se zabýváme?

Vydáno dne 18. 01. 2015 (7193 přečtení)

Nabízíme komplexní služby péče o duševní zdraví. Prevenci, osobnostní rozvoj, diagnostiku, léčbu, poradenství, doléčování a rehabilitaci.

Zabýváme se diagnostikou a léčbou běžných psychiatrických poruch u dospělých a specializujeme se na úzkostné poruchy (panické ataky, OCD apod.). Často spolupracujeme s psychiatrickou či neurologickou ambulancí. Věnujeme se léčbě psychosomatických poruch ve spolupráci s dalšími specialisty - například interními lékaři.

Provádíme též posudková vyšetření pro OSSZ, úřad práce a dopravně-psychologické vyšetření řidičů.

  • Prevence: Dlouhodobý stres, nepravidelný režim, pracovní či vztahové vypětí mohou vést k nejrůznějším potížím - poruchám spánku, sexuality, k psychosomatickým poruchám - žaludečním vředům, hypertensi či dráždivému tračníku, případně k sydromu vyhoření nebo depresi. Preventivní programy se snaží těmto poruchám předcházet, zahrnují například psychoterapii, relaxace, autogenní tréning či poradenství životního stylu. Preventivní programy jsou vhodné i pro svědky či oběti drastických událostí, jako jsou rozsháhlé dopravní nehody, živelné pohromy, vraždy, znásilnění i v případech, kdy na nich událost nezanechala zjevnou psychickou újmu. A dále pro postižené závažnějšími chorobami, například roztroušenou sklerózou, infarkty, či cévními mozkovými příhodami. Vhodná preventivní léčba může výrazně zlepšit kvalitu i délku života.
  • Diagnostika: Poslouží k objasnění příčin obtíží a je jednak zpětnou vazbou lékaři, který pacienta k vyšetření odeslal. Lékař následně může lépe vybírat a dávkovat vhodné léky k ovlivnění choroby. Současně je vyšetření jakýmsi startovním bodem pro případnou psychoterapii. Někdy je nutné odlišit poruchy paměti od počínající demence, zjistit původ úzkosti, odlišit počínající chorobu od poruchy osobnosti a podobně.
  • Dopravně psychologická vyšetření řidičů: Provádíme vyšetření řidičů profesionálů podle §87a zákona č. 411/2005 Sb. (nad 7,5t), vybodovaných řidičů a případně řidičů - seniorů. Jsme k tomu vybavení odborně i příslušnou přístrojovou technikou podle požadavků Asociace dopravních psychologů.
  • Léčba: Plán léčby vzniká ve spolupráci klienta a terapeuta. Terapeut navrhuje možné postupy - psychoterapie krátkodobá či dlouhodobá, poradenství, případně jejich kombinace, jejich výhody a nevýhody. V ideálním případě na terapii současně spolupracujeme se somatickým lékařem či psychiatrem.
  • Rehabilitace: po závažných psychických chorobách - například těžkých depresích či schizofrenii, může rehabilitace výrazně urychlit navrácení se do běžného života a snížit pravděpodobnost další ataky choroby.

Související články:
Kontakt (18.01.2015)
Organizace, se kterými spolupracujeme (18.01.2015)
O nás (18.01.2015)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek
Created in phpRS - by maxihaf & marty © 2008.