Přihlašování


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledat text


Online jsou

Poslední příspěvky

27.04. psychoterapie obecně
Ahoj, když máš pocit, že bys to potřebovala tak tam zajdi. Není za co se styd ... »

31.10. psychoterapie obecně
Dobrý den,
rozhodně doporučuji nenechat "věci uležet", ale ... »


31.10. psychoterapie obecně
Dobry den,
Poslední tři měsíce mě trápí úzkost a deprese. Celý den můž ... »


15.10. psychoterapie obecně
Dobrý den,

díky za zajímavý příspěvek do diskuze. Při psychot ... »


15.10. psychoterapie obecně
Dobrý den:-) chodím už nějakou dobu na terapii a jsem velmi spokojená, ale st ... »

16.05. Autogenní trénink
Musím jen a jen souhlasit. Autogenní trénink pro mě znamenal vždy skvělé odpo ... »

12.05. Autogenní trénink
Autogenni trenink vsem 100% doporucuju :) Pomohl mi k vetsimu klidu, lepe usi ... »

05.10. Je lékařka povinna m ...
Dobrý den i Vám,
přestože jsme za doporučení specialisty nebo praktic ... »


05.10. Je lékařka povinna m ...
Dobrý den, mám dotaz - před pár dny jsem byla za svou obvodní lékařkou s tím, ... »

anketa

Vyhledal byste pomoc psychologa?


Celkem hlasovalo: 7698
Psychomost

Kdo jsme a s kým se tu setkáte

Vydáno dne 18. 01. 2015 (9290 přečtení)

O naší ambulanci

Naše zařízení funguje od roku 1994. Začínali jsme původně jako privátní ordinace klinické psychologie. Byli jsme jedno z prvních pracovišť tohoto typu v tehdejším Severočeském kraji. Od doby vzniku prošlo naše pracoviště velkými změnami: rozrostli jsme se personálně i prostorově, získali jsme akreditace v klinické a dopravní psychologii a transformovali jsme se na současnou právní formu. Za tu dobu prošlo naší ambulancí velké množství pacientů a klientů, dětí i dospělých. Dnes již máme často v péči druhou generaci našich pacientů, známe rodinné a osobní příběhy našich pacientů a souvislosti jejich potíží, což využíváme v péči o ně.

Složením dvou slov vznikl název našeho zařízení pro potřeby tohoto webu - totiž PsychoMost. Název se dá vykládat dvěma způsoby: jednak jako centrum psychologické péče (zejména) v oblasti klinické psychologie v severočeském městě Most, kde sídlíme. Současně jde o jakousi metaforu - pomáháme svým klientům či pacientům obnovit kvalitní "most", po kterém budou moci bez obav znovu kráčet při svojí pouti za ostatními lidmi.

Samotné studium psychologie nestačí k práci ve zdravotnictví. Kliničtí psychologové proto po absolvování vysoké školy procházejí nejméně pětiletou přípravou zakončenou atestací (obdobně jako lékaři) a dalšími specializovanými zkouškami a výcviky. Bez nich by ani nezískali smlouvu se zdravotními pojišťovnami. U nás se setkáte pouze s psychology s atestací nebo s psychology, které na našem pracovišti k atestaci odborně připravujeme.
 

S kým se tu setkáte?

 

MUDr. PhDr. Luděk Dvořák

Vedoucí klinický psycholog, psychiatr, školitel, supervizor: Absolvoval LF UK v Praze, pracoval jako psychiatr a z tohoto oboru též atestoval. Současně vystudoval i jednooborovou psychologii na FF UK v Praze, kde také složil doktorát z klinické psychologie. Atestoval z klinické psychologie a získal funkční specializaci v systematické psychoterapii (IPVZ). Je registrován na MZ ČR a vykonává zdravotnické povolání bez odborného dohledu a pracuje jako školitel klinických psychologů v předatestační přípravě. Má výcvik pro supervizory terapeutů (ČIS).

Má ukončený výcvik v ericksonovské hypnóze (Dalet), v Sand Tray Therapy (u Madeleine De Little, British Columbia), v Modelu růstu Virginie Satirové (IVS ČR), v rodinné a párové terapii STAR-TR (IVS SR Bratislava) a dále se vzdělává v psychoanalytické psychoterapii (skupinová sekce ČSPAP).

Je členem Asociace dopravních psychologů (ADP), absolvoval dvouletý postgraduální výcvik v dopravní psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a kromě neuropsychologických vyšetření provádí též dopravně psychologická vyšetření důlních profesí a řidičů, pro která získal akreditaci od Ministerstva dopravy (viz seznam udělených akreditací na stránkách MD).

 

PhDr. Miroslava Dvořáková

Klinická psycholožka: Absolventka Filosofické fakulty UK v Praze. Specializovala se na klinickou psychologii a za svojí praxi pracovala s psychiatrickými pacienty - dětmi i dospělými, získala zkušenosti s výchovným poradenstvím a vedením párů v krizích v rámci manželského a předmanželského poradenství.

Pracuje rovněž jako soudní znalec a školitel psychologů v předatestační přípravě.

Absolvovala výcvik v grafologii, Ericksonovské hypnóze, psychoanalytické párové terapii a další. Je orientovaná psychodynamicky.

 

Ing. Michaela Dvořáková

Odborná lektorka: Absolvovala odborný specializovaný výcvik v relaxačních technikách akreditovaný pro zdravotnictví pod záštitou Sekce pro hypnózu PS ČLS JEP a této oblasti se i nadále intenzivně věnuje. Je spoluautorkou programu komplexního nácviku relaxace, který aplikujeme na našem pracovišti. Navíc kompletně zajišťuje chod laboratoře dopravní psychologie, vyšetření řidičů a pracovní způsobilosti všech typů (např. důlní exponované profese) a provádí testová vyšetření při personálních výběrech.

 

Kateřina Koutníková

Asistentka - sekretářka: Zajišťuje chod firmy po logistické a administrativní stránce a je zpravidla prvním kontaktem pro nové pacienty a klienty.

 

Proč jsme také na webu?

Tento prostor je určen všem zájemcům o danou problematiku. Nezáleží na tom, jak hluboké jsou Vaše znalosti o problematice duševních poruch a nemocí. Stránky slouží:

  • Jako zdroj informací o psychologické péči.
  • Jako zdroj odborných informací pro laiky - viz Články.
  • Jako prostor pro vzájemnou nezávaznou (i neodbornou) výměnu informaci návštěvníků na témata z oblasti psychologie či psychiatrie - viz Diskutovna. Po registraci je možno zdarma navzájem diskutovat na jakékoliv téma z této oblasti (za předpokladu dodržení pravidel slušné diskuze). Na vybrané dotazy Vám budeme v diskuzi rovněž i odpovídat.
  • Jako zdroj informací o naší ambulanci a nabízené péči u nás.
  • Jako rozcestník pro hledající (viz Odkazy).

 


Související články:
Kontakt (18.01.2015)
Organizace, se kterými spolupracujeme (18.01.2015)
Čím se zabýváme? (18.01.2015)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek
Created in phpRS - by maxihaf & marty © 2008.