Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 8 nalezených)

Péče

Vydáno dne 18. 01. 2015 (4733 přečtení)
| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek

O vyšetření

Vydáno dne 18. 01. 2015 (6318 přečtení)

Chci jen terapii. Je vyšetření nutné?

Ano, před každou terapií je nutné nejprve udělat vstupní vyšetření. Pomůže nám lépe rozeznat Váš problém, šetříme tím i Váš čas. Navíc máme dokonce povinnost vyšetření před první terapií provést.

| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek

Kolik zaplatíte?

Vydáno dne 17. 01. 2015 (9469 přečtení)
Informace o tom, kolik stojí péče u nás:
| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek

Pořádáme nácviky relaxace

Vydáno dne 17. 01. 2015 (3795 přečtení)

Časté bolesti hlavy, tréma, bolesti zad, svírání na hrudi, bolesti břicha, zažívací obtíže (např. zácpa, průjem), bolestivá menstruace, studené ruce a nohy, nadměrné pocení, bezdůvodná "bušení" srdce... Poznáváte tyto obtíže? Potom možná právě Vám jsou určeny následující řádky!

| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek

Pomoc psychologa - ano či ne?

Žijeme ve společnosti, ve které je moderní si vše vyřešit sám, být aktivní, výkonný, společenský, usměvavý. Smutky nejsou v módě, nanejvýš snad poznámka o stresu, přetažení či "depce". Přesto se stane, že člověk najednou neví, jak dál. Cítí se unavený, vyčerpaný, nevěří si, má strach. Nic ho nebaví, do ničeho se mu nechce, v ničem nenachází smysl. Je nevrlý, podrážděný, trpí a s ním trpí i jeho blízcí. Někdo se do takového stavu dostane bez zjevné příčiny, někdo po ztrátě zaměstnání, partnera, po neúspěchu v podnikání či ve škole. A někdo se cítí zle tak dlouho, že už si ani nepamatuje, že to někdy bylo jiné.

Důvodů, proč nepožádat o odbornou pomoc, je tolik, kolik je možných stavů i příčin: o nic nejde, je to slabost, překonám to vůlí, nejsem přece blázen, časem to přejde, přece se nebudu hroutit z takové prkotiny. A nemám čas.

Důvodů, proč o pomoc požádat, je stejný počet. Psycholog je vyškolen k tomu, aby nás provázel při hledání správné cesty. Aby nás upozornil na momenty, kde děláme chyby a ubližujeme tím sobě nebo svým blízkým. Aby nás posílil při nejistotě, nebo aby z nás sejmul břemeno tíhy a viny. Možností je tolik, kolik je lidských osudů. Napadá mě jeden příměr: Po úrazu nohy vyhledám ortopeda, abych mohl znovu chodit. Po úrazu duše navštívím psychologa, aby co nejdříve našel správou cestu. Ani za ortopedem, ani za psychologem nemusím. Noha nebo duše pak ale srůstá déle, sroste křivě nebo nesroste nikdy. Je to jen moje volba...

Říká se: Když nechci, hledám důvod. Když chci, hledám způsob. Pokud Vás tyto řádky oslovují, můžete uskutečnit první krok. Říci si, proč ano. Proč změnit situaci, proč se vzdát pocitu, že od nikoho pomoc nepotřebujete. A co Vám může dát práce na sobě.

Pozor! Distancujeme se od "psychoterapií", "hlubinných psychoterapií" či "hypnoterapií" prováděných nekvalifikovanými lidmi bez odpovídajícího vzdělání, mnohdy nabízených třeba v rámci rehabilitace nebo masážních salónů!

MUDr. PhDr. Luděk Dvořák

Pravidla zdejší diskuze

Vydáno dne 10. 04. 2008 (5243 přečtení)

Dodržujte prosím následující pravidla pro psaní příspěvků v diskusi:

| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek

Vyšetření řidičů

Vydáno dne 25. 03. 2008 (25232 přečtení)

 

Jaké druhy vyšetření řidičů provádíme?

Jsme oprávněni provádět běžná vyšetření dopravně psychologická jako všechny akreditované laboratoře, ale navíc i vyšetření ze zdravotní indikace (tj. vyšetření pacientů s psychiatrickou, neurologickou nebo jinou diagnózou na žádost příslušného specialisty). Naše pracoviště tedy provádí dopravně psychologická vyšetření:

 • vybodovaných řidičů.
 • řidičů profesionálů podle §87a zákona č. 411/2005 Sb. (nad 7,5t), pro firmy i pro samoplátce.
 • řidičů seniorů
 • instruktorů autoškoly
 • řidičů s právem přednostní jízdy
 • řidičů ze zdravotní indikace (na žádost praktického lékaře, psychiatra, neurologa či jiného specialisty)
 • řidičů elektrických invalidních vozíků
 • řidičů drážních vozidel, strojvedoucích, hradlařů
 • řidičů velkorypadel, důlních záchranářů a dalších důlních profesí

 

Proč u nás?

Důvodů, proč absolvovat vyšetření právě u nás je hned několik:

 • Máme nejpříznivější ceny v regionu, protože máme moderně vybavenou velkou laboratoř, kde může vyšetření probíhat nejen jednotlivě, ale i skupinově. Ceny za vyšetření:
   
  Druh vyšetření:cena [Kč/osobu]*
  Řidiči všech skupin včetně vybodovaných řidičů (navrácení ŘP)1500,-

    *Pozn.: Nejsme plátci DPH (jde tedy o konečnou částku) a ceny jsou platné od 1.2.2014. Firmám při dlouhodobé spolupráci nabízíme další slevy. Informujte se u asistentky na tel. 775 990 323.

Kdo vyšetření hradí?

  Náklady hradí žadatel. U vybodovaných řidičů je to sám řidič - předem. Řidiči vozidel nad 7,5 t hradí vyšetření rovněž sami, ale v některých případech jim poplatek zpětně proplácí jejich zaměstnavatel - jde však vždy o interní dohodu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Zaměstnavatel si totiž může platbu za vyšetření započítat do výdajů. Proto u některých řidičů proplácí vyšetření firma a pak jde o úhradu fakturou.

  V případě neúspěchu žadatele není poplatek vratný.

   

Další výhody vyšetření u nás

 • Vyšetření probíhá téměř denně, proto můžeme nabídnout velmi krátké termíny - prakticky "ze dne na den". O termínech se informujte na čísle 775 990 323. Také Rozhodnutí o způsobilosti dostanete bez zbytečných odkladů.
 • Máme klimatizovanou a moderně vybavenou laboratoř s optimálními světelnými podmínkami a moderní technikou - tak, abychom mohli nabídnout pracovní pohodu během vyšetření.
 • Jsme jedno z prvních pracovišť v regionu (Most, Žatec, Louny, Bílina, Teplice, Chomutov), které bylo akreditováno k těmto vyšetřením Ministerstvem dopravy, tj. máme požadované odborné vzdělání (dvouletý povinný postgraduál v dopravní psychologii) a odpovídající testové, prostorové, testové a přístrojové vybavení. Oproti některým jiným pracovištím máte u nás záruku profesionality, tzn., že vyšetření probělo předepsaným způsobem - podle pravidel a znění příslušné vyhlášky. Víme bohužel o jiných (dokonce akreditovaných!!!) pracovištích, kde vyšetření probíhá např. nepřiměřeně krátkou dobu (20 minut), kde nevyšetří všechny požadované schopnosti nebo vůbec nepoužívají přístrojové vyšetření. Takové vyšetření není ze zákona platné a Vy riskujete zbytečné výdaje navíc za potvrzení, které je bezcenné.
 • Pozn. pro autodopravce a firmy: Díky naší další odborné specializaci v klinické psychologii a psychiatrii umíme posoudit nejen pouhé reakce a povahové vlastnosti řidiče, které jsou klíčové pro řízení motorových vozidel (impulzivita, agresivita apod.), ale oproti ostatním pracovištím také např. počínající duševní choroby (depresi, úzkosti apod. v době, kdy ještě nejsou zcela patrné). Navíc s prací v dopravní psychologii máme dlouhodobé zkušenosti a pracujeme pro velké firmy, jako jsou důlní společnosti. Proto vyšetření u nás tedy může fungovat jako lepší prevence nehodovosti Vašich zaměstnanců.

 

Pro koho pracujeme?

Mezi naše klienty patří kromě samoplátců také velké firmy v regionu: Coal services a.s., Litvínovská uhelná a.s., Vršanská uhelná a.s., Humeco, Krušnohorské strojírny, logistické a dopravní firmy (řidiči kamionů a autobusů), státní instituce, stavební, zemědělské a potravinářské firmy, ČSAD, MHD, cestovní kanceláře, nebo podnikové dopravy. Provádíme též vyšetření ze zdravotní indikace na žádost praktických lékařů, psychiatrů nebo neurologů.

| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek

Regulační poplatky

Vydáno dne 20. 03. 2008 (6272 přečtení)

Regulační poplatek ve výši 30,- Kč se v naší ordinaci vybírá pouze jednorázově, a to jen za klinické vyšetření pacienta (tj. zpravidla jen při první návštěvě). Pokud po vyšetření následují terapie, jsou již bez poplatku!

| Autor: Luděk Dvořák | Informační e-mailVytisknout článek

Created in phpRS - by maxihaf & marty © 2008.